Siemens Isı Pay Ölçer
  Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Referanslarımız Belgelerimiz İletişim  
 
Bütün Ürünler için
------------------------------------------------------------
SIEMENS ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ

Merkezi sistemle ısınan binalarda daire içlerindeki her bir radyatöre monte edilen ısı pay ölçer cihazları ile kullanmış olduğunuz enerjinin parasını ödersiniz... devamı için...
Termostatik Vana
Termostatik Vana

Siemens Termostatik Radyatör Vanaları ; Termostatik radyatör vanası, termostat ile çalışan bir vanadan oluşmaktadır. Oda sıcaklığı termostat üzerindeki skala yardımıyla ayarlanır. Oda sıcaklığı ayarlanan değere geldiğinde, başlık içindeki sıcaklığa duyarlı mekanizma, otamatik olarak vanayı kısarak,radyatörün gereksiz çalışmasını önler. Böylelikle tesistat suyu ısısını kaybetmeden ısı kaynağına geri döner. Reglaj özelliği sayesinde binalarda üst katların az ısınıp, alt katların çok ısınmasını engellenir.

TERMOSTATİK RADYATÖR VANALARI
TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI KULLANILMAYAN KONUTLARDA YAŞANAN PROBLEMLER

*Isı Dengesizliği Problemi:
Merkezi ısınma sistemlerinde,dengesiz enerji kullanımı sonucu ,ısıtma kaynağına yakın olan daireler çok ısınırken ,bunun tam tersi ısı kaynağına uzak olan daireler ise daha az ısınırlar.
*KONFOR ŞARTLARININ SAĞLANAMAMASI
Isı dengesizliği sonucu apartman sakinlerinin istedikleri konfor koşulları sağlanamaz.Bitmek bilmeyen şikayetler başlar.
*ENERJİNİN BOŞA HARCANMASI
Özellikle alt katlardaki dairelerde,daire içi sıcaklığın konfor şartlarının dışına çıktığı zamanlar,kullanıcıların pencere açarak,konfor sıcaklığını sağlamaya çalışmaları ,üst kattaki kullanıcıların ise,elektrikli ısıtıcı ve benzeri cihazlarla ısınmaya çalışması sonucu enerji kaynakları boşa harcanır.
TERMOSTATİK RADYATÖR VANALARI
Siemens termostatik radyatör vanası,termostat ile çalışan bir vanadan oluşmaktadır.Oda sıcaklığı termostat üzerindeki bir skala ile ayarlanır.Oda sıcaklığı ayarlanan değere geldiğinde başlık içindeki sıcaklığa duyarlı mekanizma otomatik olarak vanayı kısarak,radyatörün gereksiz çalışmasını önler.Reglaj özelliği sayesinde binalarda üst katların az ısınıp ,alt katların çok ısınmasını engeller.
TERMOSTATİK VANALARIN KULLANIM AVANTAJLARI
*Isı tesisatı dengelenir
*Dengeli Sıcaklık paylaşımı sağlanır.
*Apartman sakinlerinin konforu sağlanır.
*Enerj kaynakları boşa  harcanmaz.
*Kalorimetre ve Payölçerler ile birlikte kullanılarak düşük enerji gideri elde edilir.
Örnek:
Veriler
Q=1.7kW
Dt=10 k
DPW100=10kPa
Çözüm:
VDN….10pozition 5
Or VDN…15 pozition4
…..

    
 
  

Merkez Adres :
1443 Sok. No:2/E Yenişehir İzmir

Telefon : +90 232 459 77 37

Fax : +90 232 459 77 38
Online Mesaj Bırakmak için
Hizmetlerimiz ve ürünlerimizi anlatan pdf formatındaki dökümanlarımızı , katoloğumuzu aşağıdaki linkten indirebilrsiniz.
indirmek için
ENERJİ VERİMLİLİĞİ KANUNU
Kanun No : 5627 Yayımlanma Tarihi : 02.05.2007 Madde 7-(1)-c:
Merkezi ısıtma sistemine sahip binalarda, merkezi veya lokal ısı veya sıcaklık kontrol cihazları ile ısınma maliyetlerinin ısı kullanım miktarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan sistemler kullanılır.

Merkezi sistemle ısınan binalarda da kat sakini tüketmiş olduğu ısının kontrolünü kendisi yapıp, tükettiği kadar ödeyebiliyor. 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi gereğince geçiş süresi 2 Mayıs 2012 dir... devamı için...
  Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Referanslarımız Belgelerimiz İletişim  
  Merkez Ofis : 1443 Sok. No:2/E Yenişehir - İzmir  Telefon : +90 232 459 77 37  isipayolcum.com bir Termmarket domainidir. © 2011 Her Hakkı Sakılıdır.  SEO Ajansı - SEO İzmir  |  Yapay Zeka Asistanı Chatbot