Siemens Isı Pay Ölçer
  Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Referanslarımız Belgelerimiz İletişim  
 
Bütün Ürünler için
------------------------------------------------------------
SIEMENS ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ

Merkezi sistemle ısınan binalarda daire içlerindeki her bir radyatöre monte edilen ısı pay ölçer cihazları ile kullanmış olduğunuz enerjinin parasını ödersiniz... devamı için...
Kalorimetreler
Kalorimetreler

KALORİMETRELER
MOBİL TIP MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ

Bu sistemlerde kaynağından çıkan sıcak su,radyatörlere veya yerden ısıtma sistemine dağılmadan önce ,daire girişlerinde konumlandırılmış,sıcaksu kolektörlerine gider.Sıcak su bu kolektörlerden daire içindeki tüm radyatörlere veya yerden ısıtma tesisatına dağılır.
ENERJİ KULLANIMININ ÖLÇÜLMESİ
Herbir dairenin ayrı kolektörü olduğundan,kolektör geri dönüş hattına takılacakolan bir kalorimetre cihazı ile dairedeki,tüm radyatörlerin enerji tüketimi ölçülerek kullanıcıların bireysel gider harcamaları hesaplanabilir.
Siemens kalorimetre cihazları ,kolektör üzerinde geri dönüş hattına monte edilir.Gidiş ve dönüş hattından ölçüm yapan 2 adet sıcaklık algılayıcısı vardır.Ayrıca cihazın gövdesinde manipülasyonlara karşı manyetik korumalı debi ölçer sistemi bulunur.Cihaz kolektörden geçen toplam debiyi ve gidiş dönş arasındaki sıcaklık farkını anlık olarak ölçer.Ölçülen bu değerlere bağlı olarak ,enerji kullanımı hesaplanır.Radyatörlerde termostatik vana kullanımı ile kalorimetreden geçen debi kontrol edilebilecek böylece düşük enerji giderleri sağlanabilecektir.
M-BUS SİSTEM
*Düşük Maliyet
*Tek bir kablo ile tüm cihazlardan veri toplama imkanı
*Bilgisayarlı izleme ile merkezi gider bildirim sistemi
Wireless (Kablosuz)Sistem
*Kablosuz kolay kurulum
*Tek bir noktadan tüm verilere ulaşabilme
*GSM,İnternet yada Wireless olarak sisteme bağlanabilme,verileri aktarabilme
*Hızlı okuma ,kolay gider bildirim imkanı

 

    
 
  

Merkez Adres :
1443 Sok. No:2/E Yenişehir İzmir

Telefon : +90 232 459 77 37

Fax : +90 232 459 77 38
Online Mesaj Bırakmak için
Hizmetlerimiz ve ürünlerimizi anlatan pdf formatındaki dökümanlarımızı , katoloğumuzu aşağıdaki linkten indirebilrsiniz.
indirmek için
ENERJİ VERİMLİLİĞİ KANUNU
Kanun No : 5627 Yayımlanma Tarihi : 02.05.2007 Madde 7-(1)-c:
Merkezi ısıtma sistemine sahip binalarda, merkezi veya lokal ısı veya sıcaklık kontrol cihazları ile ısınma maliyetlerinin ısı kullanım miktarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan sistemler kullanılır.

Merkezi sistemle ısınan binalarda da kat sakini tüketmiş olduğu ısının kontrolünü kendisi yapıp, tükettiği kadar ödeyebiliyor. 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi gereğince geçiş süresi 2 Mayıs 2012 dir... devamı için...
  Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Referanslarımız Belgelerimiz İletişim  
  Merkez Ofis : 1443 Sok. No:2/E Yenişehir - İzmir  Telefon : +90 232 459 77 37  isipayolcum.com bir Termmarket domainidir. © 2011 Her Hakkı Sakılıdır.   Yazılım & SEO > Innovasyon It Web